Адміністративна

Відповідно до ст.164 КУпАП провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, тягне за собою накладення штрафу від 340,00 грн. до 1700,00 грн. з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, чи без такої.

Повторне правопорушення протягом року, або правопорушення, внаслідок
якого отримано  дохід більше 17000,00 грн., тягнуть за собою накладення штрафу від 1700,00грн до 8500,00 грн. з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок
вчинення такого правопорушення.

Надання суб’єктом господарювання недостовірної інформації щодо
відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства тягне за
собою накладення штрафу від 680,00 грн. до 1700,00 грн.


Кримінальна

Як таку кримінальну відповідальність за провадження безліцензійної діяльності (ст. 202 ККУ) скасовано, але відповідно до ст. 138 ККУ заняття лікувальною діяльністю без спеціального дозволу, здійснюване особою, яка не має належної медичної освіти, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого, карається виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років


Цивільно-правова

Відповідно до ст.11 закону “Про державну податкову службу в Україні” посадові особи органів державної податкової служби можуть здійснювати контроль за наявністью ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, з наступною передачею матеріалів про виявлене порушення, органу що видавліцензію.

Відповідно до ст. 49 Цивільного кодексу України та п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” посадові особи податкових органів можуть подати до судів позови до фізичних осіб – підприємців, підприємств, установ та організацій про визнання укладених угод при здійсненні діяльності, що підлягає ліцензуванню, без ліцензії недійсними i стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами.